
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 950 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Impedance | 180 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 250 mA |
| DC Resistance (DCR) | 650 mΩ |
| Max Current Rating | 250 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Shielding | Shielded |
| Number of Lines | 1 |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 250 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 1.75 mm |
| Max Width | 950 µm |
| Min Length | 1.45 mm |
| Min Width | 650 µm |
| Max Thickness | 950 µm |
| Min Thickness | 650 µm |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07488
Ext.Price$0.07488
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07488 | $0.07488 |
| 10 | $0.03744 | $0.37440 |
| 50 | $0.03295 | $1.64750 |
| 100 | $0.02899 | $2.89900 |
| 500 | $0.02551 | $12.75500 |
